czwartek, 22 maja 2014

Kolczyki zainspirowane ...

... a bardziej szczegółowo rzecz  opisując, zainspirowane zdjęciem Mró, określającym wyzwanie w Kreatywnym Kufrze. Wyzwanie Foto. Zazdroszczę Mró doskonałego oka i wyczucia, i to zarówno w fotografii, jak i w szytej przez Nią biżuterii.
Dawno już nie brałam udziału w wyzwaniach KK i zatęskniłam za tym uczuciem niepewności czy podołam, czy zmieszczę się w ramach itp.
Nim zabrałam się za szycie, sporo pomysłów przewinęło się przez moją głowę, ostateczny plan, ten urealniony, dopadł mnie (o zgrozo) wczesnym rankiem w niedzielę. Pojawił się w czasie, gdy umęczony - ciężkim tygodniem pracy - organizm domagał się "dospania", lecz zarysowujące się kształty pod powieką pęczniały i rysowały się coraz wyrażniej ! Błogostan senny prysł, zaczęły się poszukiwania kartki i ołówka - znalazłam.
Dziś już mogę Wam zaprezentować owoc tego ziarna, które wykiełkowało w niedzielny zbyt wczesny poranek, choć dosłownie rzecz ujmując to JJESZCZE i JJUŻ nie ziarno - to kwiat maku.
W mojej biżuterii inspirowałam się kolorystyką zdjęcia, nie dosłownym jego obrazem.
Uszyłam kolczyki, oto one.....
Zdjjęcie Mró, które stanowi inspirację.Jest tutaj Opal syntetyczny, Koral, Jadeity i koraliki Toho.
Tył również ozdobny.
Kolczyki majją 9,2 cm dłuogści wraz z biglami, i 2,2 cm szerokości.

14 komentarzy:

 1. Woooow! Są niesamowite. Mocno trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Znakomite kolczyki! Powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale cuda! Takie ze snu można powiedzieć ;) chociaż mojego nic nie jest w stanie przerwać, chyba, że wiertarka sąsiada, ale wtedy tworze zgoła inne wizje ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję wyróżnienia!

   Usuń
  2. Dziękuję. Kolczyki ze snu, albo z niedospania :-).

   Usuń
 4. Świetny projekt - warto było poświęcić poranne dosypianie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowita, nietuzinkowa forma! Osobiście kojarzą mi się z piłą łańcuchową, ale to z racji "spaczenia" zawodowego ;) Jak nic kolczyki wykoszą konkurencję! Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenie - poskutkowało. Aż się boję co to za zawód, że spaczenie sięga piły łańcuchowejj, ale zaiste coś z piły też mają.

   Usuń
 6. Fantastyczny pomysł na kolczyki. Niezwykle oryginalne, piękne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję wszystkim za dobre slowo i trzymanie kciuków - pomogło.

  OdpowiedzUsuń