poniedziałek, 16 czerwca 2014

Wśród fal sutaszu...

...wisiorki dwa.
Pierwszy z nich powstał na konkretne zamówienie: Pani Renia zamówiła wisior dla przyjaciółki. Naszyjnik już został podarowany, zamawiająca i obdarowana naszyjnikiem zadowolone (jak ku mej uldze i radości zostałam poinformowana), więc mogę bez obaw opublikować.
W centrum kropla agatu, badzo ładnie wybarwiona - mnie od razu urzekła. Obszyłam ów agat sutaszem w kilku odcieniach koloru niebieskiego + biel, pomiędzy falujjący sutasz wszyłam kilka kuleczek różnych kamieni: opal, noc kairu, chryzokola, jadeit, hematyt, i kodal na czele - czyli u szczytu. Dół ozdobiłam koronką z toho.Kiedy pierwszy wisior był już gotowy, zamarzył mi się jeszcze jeden w tej samej kolorystyce.
Drugiegoj kropli agatu nie miałam, więc kamień większy i owalny. Kolorystyka podobna, choć tutaj biel zastąpiłam błękitem. Ponadto drobne kamienie jak w pierwszym.
Wisiorki podszyte, zaimpregnowane, zawieszone na strunie, choć nośnik można wymieniać, ponieważ z tyłu podszyłam odpowiednie tuneliki.


 Zdążyły jeszcze zapozować razem, nim pierwszy wyruszył w świat.


Często po wykonaniu pierwszego, czuję niedosyt i lekko modernizując projekt, muszę popełnić następny. Najchętniej w każdej możliwej kolorystyce - czasu, potrzeba mi więcej czaaaaasssuuuuuu.
Wprawne oko z pewnoscią dostrzeże powiązanie z FELICITY - i słusznie.
Dla wprawnego oka brawa, a dla wszystkich serdeczne pozdrowienia.

PS. Gdy ktoś mnie pyta, czy w czerwcu można zachorować i na ponad tydzien być wyłączonym z życia - odpowiem MOŻNA. Nie było mnie tutaj tak długo nie dlatego, że sie napawałam wyróżnieniem w KK, ale z powodu wykluczenia nieprzyjemnymi stanami zapalnymi w organiźmie mym. Mam wrażenie i nadzieję że już odpuszcza.

10 komentarzy:

 1. Super obydwa :) moje idealne kolorki :)
  Piękne wykonanie :)
  Zapraszamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie wszyte koraliki, na to bym nie wpadła ;-) wielka to ulga wiedzieć, że klient jest zadowolony :D
  Życzę dużo zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Twój sutasz, a wersja w granatach, błękitach i różnych innych niebieskościach - to jest coś przepięknego i niebiańskiego :)
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasu! Dołączam się do Twojego wezwania :) I niech Ci choróbsko odpuści na dobre :) Wisiorki piękne, zwłaszcza te drugie meanderki skradły me serce :) Zdrówka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie umiałabym wybrać, który zatrzymać (gdyby było mi dane) bo oba są fantastyczne!
  Zdrowiej szybko i skutecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nigdy nie przestanę się zachwycać! Przepiękne! Życzę dużo zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne wisiorki! IMHO drugi piękniejszy ;)
  Pozdrawiam i życzę prędkiego powrotu do zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przesliczne!
  Aż chciałoby się je załozyć na plażę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne jak wszystkie poprzednie prace!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ozdrowiałam, dziękuję za życzenia i miłe słowa o wisiorkach. Również bardzo lubię niebieskości, sama chyba też nosze najwięcej sutaszu z przewagą nieba.

  OdpowiedzUsuń